טיפים לשמירה על ארבעת המינים

טיפים לשמירה על ארבעת המינים

בס"ד

חג הסוכות הגיע וקניתם את הסט המושלם. אבל זאת רק ההתחלה, עכשיו צריך לדאוג שהוא "ישרוד" עד סוף החג, כשבדרך יש תיזוזים, טיולים, ילדים ושמש. איך שומרים על ארבעת המינים שלמים ורעננים עד סוף החג? ריכזנו עבורכם את מיטב הטיפים…

קודם כל נגדיר מטרות- אנחנו רוצים לשמור על הסט שלנו שלם ולא יבש. במהלך החג עשויים ארבעת המינים להתייבש ובכך לאבד את ההידור שלהם או אפילו להיפסל. ולא רק זה, הם יכולים בנוסף לאבד עלים בדרך וגם זוהי דרך שהסט ייפסל. נתבונן על כל אחד מארבעת המינים ונסביר איך אפשר להציל אותו מהמפגעים הללו.

אתרוג:

פרדס אתרוגיםהאתרוג לא צריך להישמר בקירור, ולכן אין טעם להכניסו למקרר. מעבר לכך, מומלץ שלא להכניס אותו לשם כי הוא עלול להימחץ ע"י שאר הפריטים במקרר (לא לשכוח שזה חג והמקרר עמוס מתמיד), או לחילופין להידחק אל אחת מדפנות המקרר ולחטוף מכת קור שפוגמת בהדר שבאתרוג ולעיתים רחוקות אף פוסלת אותו.

את האתרוג מומלץ לשמור בקופסא במקום מוצל, קריר ויבש כמו ארון. את הקופסא יש לרפד בצמר גפן או בספוג ולשים לב שאנחנו לא מטלטלים את האתרוג יותר מידיי. באתרוגים עם פיטם יש לנהוג במשנה זהירות, שכן תנועה לא נכונה יכולה לשבור את הפיטם בצורה שעלולה לפסול את האתרוג.

הרב מנחם בורשטיין ממכון פוע"ה אומר שניתן אפילו לשמור על טריות האתרוג עד לשנה הבאה, אם עוטפים אותו בניילון ומוציאים את האוויר ממנו בעזרת הפה, ושומרים על האתרוג במקום קריר ויבש. אם האתרוג לא "חולה" אין סיבה שהוא לא יחזיק עד לשנה הבאה.

לולב:

הלולב, כמו האתרוג, לא צריך קירור מיוחד אלא רק צל. עיקר הזהירות עם הלולב צריכה להתבטא בפתיחה והסגירה של נרתיק הפלסטיק בו הוא מוחזק. יש לשים לב שלא סוגרים את הרוכסן מהר מידי כי קצה הלולב עלול להיתפס בו. כמו כן יש להקפיד על נשיאה נכונה של הנרתיק ולשים לב שהלולב לא "גולש" אל הקצה העליון של הנרתיק, שכן אז התיומת עשויה לחטוף מכה ולהיפתח.

הדס:

_DSC0178

Andrei Zalmanovich בשוק ארבעת המינים מאת:

מומלץ לשמור את ההדסים בשקית ניילון או בתוך מגבת לחה במקרר. כך ההדסים שומרים על טריותם עד לסוף החג. יש לשים לב שכאשר מגלגלים את ההדסים במגבת עושים זאת בעדינות כדי שלא ייפלו עלים, וכמו כן כאשר מכניסים ומוציאים את ההדסים מתוך הקוישלאך (התופסן של הלולב, ההדס והערבה שעשוי מעלי הלולב) עושים זאת בעדינות ע"מ שלא ייפלו עלים.

ערבה:

מבין כל ארבעת המינים הערבה היא זאת שמתייבשת הכי מהר, ולעיתים קרובות תוך כמה ימים מגיעה למצב שבו היא "נפרכת בציפורן" וממש פסולה. מהסיבה הזאת ניתן למצוא מידי בוקר בסוכות נערים שמוכרים ערבות חדשות. אך בפעולה קצרה ופשוטה ניתן למנוע את ההוצאה המיותרת ולשמור את הערבה טריה ע"י הכנסתה ביחד עם ההדס למקרר במגבת לחה. גם אם הערבה כמעט התייבשה לגמרי אין לומר נואש. אם מכניסים אותה לתוך גיגית מים לכמה שעות היא מקבלת "זריקת מרץ" שיכולה ממש להחזיר אותה לחיים.

בקיצור, על ידי הקפדה על כמה כללים פשוטים ניתן לשמור עד סוף החג את הסט שלנו טרי ויפה כמו ביום שקנינו אותו.

חג שמח!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Show Buttons
Hide Buttons