לולבים בסיטונאות
לולבים בסיטונאות

לולבים בסיטונאות

כל מי שתר אחר לולבים בסיטונאות וכחלק מכך, מחפש מידע לגבי הלולבים, עתיד לגלות שכיום, רוב הלולבים מגיעים מאזור הערבה ועמק בית שאן – לשם השוואה, בעבר היה נהוג לייבא את הלולבים ממצרים. מעבר לכך, חשוב כמובן להכיר את כל הסמלים אשר מעידים על מידת הכשרות של הלולבים – כי כידוע, לולבים שאינם כשרים, יהיו חסרי ערך, כך שגם אם הם יימכרו בעלויות נמוכות כאותם לולבים בסיטונאות או כחלק מסט של 4 המינים בסיטונות, עדיין אין באמת טעם לרכוש אותם.

סימני כשרות של לולבים

אחת הפעולות הראשונות אותן יש לבצע בהליך בחירת לולב תהיה בדיקת העלה האמצעי, במטרה לוודא שראשו של הלולב הינו שלם ושהוא לא נקטם – מה שיהפוך את הלולב ללא כשר. סימנים נוספים עליהם יש להקפיד, גובה הלולב אשר אמור להיות מעל ל-32 ס"מ, כשאת המדידה מתחילים מהקצה התחתון של העלה התחתון ביותר בלולב ועד לקצה התחתון של העלה העליון.
יש לוודא שהלולב לא יבש או מופרד בקצותיו. יש לשים לב שהלולב לא מעוקם – מה שיכול לפסול אותו מלהיות כשר – כאן חשוב לציין, שאם מדובר בעיקום קל (שהוא חלק מצורתו הטבעית של הלולב), הלולב עדיין יכול להיחשב ככשר. חשוב לבדוק שהלולב אינו מפוצל או נראה כאילו הוא בעל 2 ראשים, מה שגם יכול להוביל לפסילתו. בשורה התחתונה, בעת בחירת לולבים חשוב גם להקפיד על סימנים הכשרות וגם על אותם הפרמטרים המעידים על איכותו ומידת הידורו של אותו הלולב – ולא משנה אם אתם תרים אחר לולבים לצורך מכירה או עבור שימוש אישי.

על לולבים מהודרים ועל מחירים

כל מי שמעוניין לקנות לולבים – בין אם כחלק מסטים של ארבעת המינים ובין אם בפני עצמם, חשוב שלצד סימני כשרות וזנים, יבין גם את החשיבות של מידת הכשרות ורמת ההידור של הלולבים – גורמים אשר ישפיעו בסופו של דבר על מחירם של הלולבים. זה אומנם נכון, שרכישת לולבים בסיטונאות תהיה כרוכה בדרך כלל בעלות נמוכה יותר, אך עדיין טווח המחירים של הלולבים יכול להיות רחב יחסית ומושפע כאמור ממידת הכשרות וההידור של הלולבים. ניתן לרכוש כחלק מסט של ארבעת המינים בסיטונאות, כמו בכל התחומים האחרים, גם כאשר זה נוגע לבחירת לולבים ידע מהווה כוח וככל שתגיעו למועד בחירת לולבים המוצעים בסיטונאות אם יותר ידע והבנה בלולבים, כך תוכלו להיטיב את הבחירה כמו גם את הרווחים שתוכלו לקצור ממכירת לולבים (אם המטרה שלכם היא כמובן למכור את הלולבים).

 

 

 

סגירת תפריט
Show Buttons
Hide Buttons