4 המינים בסיטונות
4 המינים בסיטונות

4 המינים בסיטונות

בחג הסוכות נהוג לקיים מצווה אשר שמה "נטילת לולב" ומקורה בספר ויקרא. על פי מצווה זו, נהוג למעשה לקחת את ארבעת המינים: אתרוג, לולב, הדס וערבה ולנענע אותם. בשביל לקיים את המצווה כל יהודי בגיל 13 ומעלה, צריך שיהיה לו סט של 4 המינים משלו. כמובן, שבכדי לקיים את המצווה, חשוב לבחור את סט ארבעת המינים בקפידה ולוודא שכל ארבעת המינים בסט עומדים בסטנדרטים אשר הופכים אותם לכשרים. אז הדרך לאותם ארבעת המינים עוברת בשווקים ייעודיים אשר מוכרים את ארבעת המינים ודרך סוחרים וחברות אשר מציעים את 4 המינים בסיטונות – מה שיכול להבטיח גם מחירים אטרקטיביים לסטים ולא רק כשרות, הידור ואיכות.

בוחרים את ארבעת המינים

בבואכם לקנות את ארבעת המינים בסיטונאות, חשוב שתדעו לבחור אותם בצורה מוקפדת ומדוקדקת, תוך בדיקה של סימני הכשרות המייחדים את כל אחד מארבעת המינים, כאשר בין הסימנים המדוברים:

אתרוג: אמור להיות בעל נפח של ביצה. גוון אמור להיות קרוב לצהוב ולא לירוק. יפה, אסטטי ונטול פגמים, קילופים או סדקים. הפיטם של האתרוג אמור לנשור מהאתרוג בהליך הגדילה, דברים שיש לשים לב אליהם בעיקר ביצוע קניה או מכירת אתרוגים בסיטונות.

לולב: אמור להיות ישר ובאורך הנע בין 32 עד ל-39 ס"מ.

הדס: יש לבדוק שמאורך הגבעול יוצאות מאותה הנקודה שלישיות של עלים. בכדי שהוא יחשב ככשר, האורך המינימאלי של ההדס הוא כ-24 ס"מ. מעבר לכך, יש לוודא שהפירות של ההדס אינם רבים מהעלים – מה שעלול לפסול את ההדס.

ערבה: בכדי שהערבה תהיה כשרה היא אמורה להיות באורך של בין 24 ל-29 ס"מ. העלים אמורים להיות משוכים ולא עגולים.

כמובן, חשוב שכל מי שמעוניין לקנות את 4 המינים בסיטונאות יהיה מודע לסימנים הללו ויקפיד לבחון אותם בקפידה בטרם הבחירה.

על סוגים ומחירים

כל מי שתר אחר 4 המינים בסיטונות ואולי עושה את צעדיו הראשונים בתחום, עתיד לגלות מגוון זנים, סוגים ורמות כשרות של ארבעת המינים. ההבדלים יבואו לידי ביטוי גם במחירים של הסטים של ארבעת המינים למכירה אשר יכולים להתחיל בעשרות בודדות של שקלים ולהגיע גם עד ל-150 שח.
כמובן, שבעת רכישת ארבעת המינים בסיטונות, כל אחד יוכל לעשות את השיקולים שלו לגבי מידת היוקרה של הסט ביחד למחיר – כאשר יש ביקוש גם לסטים הבסיסיים יותר (כל עוד הם כשרים) וגם לסטים המהודרים והיוקרתיים. בסופו של דבר חשיפה להיצע והיכרות עם האפשרויות השונות היא הדרך הטובה לבצע את הבחירה הנכונה.

סגירת תפריט
Show Buttons
Hide Buttons